Sojusz Federacji
Sojusz Federacji

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-01-29 18:10:02

Irsapel
Administrator
WindowsFirefox 58.0

Poradnik do Call of war [ autostwa IwanGrozny1968]

Instrukcja do gry Call of War


    Witamy w świecie Call of War - idź i podbij całą Europę lub Świat!


    Druga Wojna Światowa jest okresem historycznie ważnym i ekscytującym - tak samo jak opcje w Call of War. Jako dumny lider swojego narodu twoim zadaniem jest zarządzanie decyzjami twojego państwa. Twoje państwo podzielone jest na wiele prowincji i każda z nich produkuje jeden z siedmiu różnych surowców. Te surowce pozwolą ci zbudować potrzebną infrastrukturę i uzyskać zdolność produkcyjną do rekrutowania jednostek, badania technologii i pozyskiwania jeszcze większej ilości surowców.
    W Call of War możesz grać w wiele gier równocześnie. Możesz zdobywać odznaki i rangi pokazując tym samym jak daleko zaszedłeś w swoich podbojach. Jest to strategia oparta na grze online, która działa w czasie rzeczywistym. Możesz podbijać prowincje, rekrutować jednostki, badać technologie, ulepszać prowincje i współpracować razem z innymi graczami. Twój cel to spełnienie warunków zwycięstwa danej konkretnej gry (sprawdź w panelu gazety o nazwie “World Herald” aby zobaczyć te warunki).
    Twoja pierwsza gra będzie tutorialem, oznacza to, że wprowadzi cię ona w podstawowe mechaniki w Call of War takie jak tworzenie jednostek, konstruowanie budynków, ulepszanie i badanie oraz używanie złota (waluty premium). Rozpoczniesz grę z losowym państwem na losowej mapie, późniejsze gry mogą zaoferować ci możliwość swobodnego wyboru państwa jakim będziesz grał. Masz możliwość pominięcia tutorialu, jeśli taki będzie twój wybór. Sugerujemy jednak skończyć go. Kto wie, może otrzymasz nagrodę za jego ukończenie. Masz możliwość zagrania tutorialu tylko raz, nie na każdej grze którą rozpoczniesz.
    Pierwsza plansza jaka nam się ukaże to strona logowania. Możemy zalogować się przez Facebooka lub utworzyć własne konto w grze Call of War. Proponuje tą drugą formę ponieważ będziemy mieli dostęp do Forum gry i innych informacji na stronie głównej. Możemy wybrać serwer na jakim chcemy grać i rzucać wyzwania nie tylko polskim graczom mogą być to gracze angielscy lub z wielkiego imperium rosyjskiego itd.

Linki do artykułów :

    Koalicja
    Badania
    Dyplomacja
    Gazeta - Wiadomości
    Giełda - Pokaż Rynek
    Budowa Budynków i Jednostek
    Szpiedzy i Szpiegostwo
    Rozkazy
    Funkcje Premium i Funkcje Bezpośrednie
    Skrzynki z Zaopatrzeniem
    Punkty Zwycięstwa, Typ Prowincji i Teren
    Ogólnie o Jednostkach
    Poradnik Iwana Jak grać w Call of War - Krok po Kroku
    Strategia i jak uniknąć błędnych decyzji. Dodatek do Poradnika Iwana    Po zalogowaniu wejdziemy na stronę główną w której znajdziemy Społeczność, Gry, Ranking, Sojusz i sklep.
    Społeczność

    Nowiny - istotne informacje odnośnie gry. Jakich dokonano zmian(nowości i błędy)
    Wiadomości - Po prostu poczta e-mail Prywatna Wiadomość w Call of War(PW CoW)
    Forum - Gracze na forum dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz znajdziesz sporo informacji na temat gry CoW
    Pionier Frontu - W tej zakładce jest rekrutacja graczy do testowania nowych możliwości gry w Call of War


    Gry

    Moje gry - Klikając na zakładkę zobaczysz swoje aktualne gry w jakie grasz. Możesz również z tego poziomu przenieść gry do Archiwum
    Nowe gry - W tej zakładce możesz wybrać grę i dołączyć do niej lub stworzyć własną grę..
    Archiwum - Ta zakładka przechowuje twoje rozegrane gry. Możesz z tego poziomu przenieść grę do Moje gry i kontynuować rozgrywkę.


    Ranking

    Gracze - W tej zakładce możesz wyszukać danego gracza i sprawdzić jego statystyki lub napisać do niego wiadomość. Możesz sprawdzić swoją aktualną pozycję w rankingu.
    Sojusze - W tej zakładce możesz wyszukać sojuszu do którego chcesz dołączyć lub sprawdzić ilu jest graczy w danym sojuszu.


    Sojusz - Ogólnie mówiąc możesz stworzyć własny sojusz, jeśli już należysz do jakiegoś sojuszu to będzie się otwierać strona sojuszowa.


    Sklep - Po kliknięciu w napis sklep możesz zakupić złoto, które w grze umożliwia przyśpieszenie budowy budynków, jednostek itd.


    Z prawej strony mamy Profil gracza, a w nim:

    Level(Lvl.) gracza jaki osiągnął w grze
    Gwiazda w środku kółka to osiągnięcia gracza
    wykres słupkowy w kółku to statystyki
    kółko zębate w kółku to ustawienia
    drzwi ze strzałką w kółku to wyloguj się


    Na dolnej belce znajdziemy:

    support - jeśli masz problemy z grą, graczami czy zakupem złota wystarczy wysłać taką informację do supportu
    warunki użytkowania - regulamin w języku Angielskim
    nota prawna - Dane firmy jak i na jakich zasadach istnieje również po Angielsku
    polityka prywatności - Firma Bytro zapewnia nas o bezpieczeństwie naszych danych itd. również po angielsku

    Gry - możemy utworzyć własną grę jak i dołączyć do istniejącej gry oraz możemy sprawdzić jakie mapy do tej pory rozegraliśmy    Tworzenie mapy.
    Mapy takie jak 100 osobowe tworzone są przez support. Nowa mapa pojawia się gdy jedna ze stu osobowej mapy ma komplet graczy
    Mapy 25 i 50 osobowej mają Limit. Jeśli nie możesz takiej mapy utworzyć i wyskakuje komunikat że osiągnięto Limit należy odczekać i spróbować póżniej.
    Mapy 2, 4, 10 i 22 osobowe możemy tworzyć bez ograniczenia. Nie które 10 osobowe mają funkcję złota.
        klikamy w plusik koło napisu Utwórz nową grę. Pojawi się nowy panel, a w nim wiele opcji ustawienia dla mapy.


    Ustawienia zaawansowane. Są to dodatkowe opcje dla mapy.    Po wybraniu mapy w jaką chcemy grać i ustawieniu żądanych opcji klikamy Utwórz grę.
    Program zaproponuje nam dołączenie do innej gry. Jeśli chcesz jednak utworzyć nową grę, musisz wcisnąć Nie, dziękuję. Chcę stworzyć własną rundę.    Pojawi się komunikat czy na pewno chcesz utworzyć własną rundę w tym przypadku potwierdzamy naciskając Tak(ok).
    Jeżeli w opcjach tworzenia nowej mapy wybraliśmy wybór kraju to pojawi nam się ten poniższy panel, jeśli wybór kraju jest losowy to tego panelu nie zobaczymy.


    Program stworzy mapę i naszym oczom ukaże się taki taki o to obraz.
    Kraj Polska posiada 25 jednostek:

    Piechota 20 jednostek
    Pojazd Opancerzony 2 jednostki
    Działo Przeciwlotnicze 3
    Prowincje(prowka) Polska posiada 22 główne prowincje o łącznej sumie punktów 40 na tej mapie największą ilość prowincji posiada Wielka Brytania aż 26 i punktów 44. Na prowincjach głównych, produkcja surowców idzie pełną parą, natomiast na prowincjach które podbijemy(poboczne) ta produkcja to zaledwie 25%. Taka prowincja nigdy nie stanie się prowincją główną.

    W nie których prowincjach odbywa się produkcja surowców w twoim państwie jak i na podbitych terenach, a w każdej prowincji są zasoby ludzkie oraz pieniądze z podatków. W sumie mamy 7 różnych surowców.

    Zboże (żywność)jest potrzebne dla jednostek i mieszkańców, im więcej masz ludzi i żołnierzy, tym więcej będą potrzebować zboża. Będziesz też potrzebował zboża dla wielu koszary. Na przykład koszary. Wyłączając je, zmniejszysz konsumpcję zboża.
    Towary (Pudełka,Kartony,Skrzynki) są głównie materiałem budowlanym ale też są spożywane przez populację.
    Zasoby Ludzkie (Hełm, Kaski) są wymagane do rekrutacji i budowania wszystkiego w sekcji piechot. Ilość zależy od tego, ile masz ziemi, każda prowincja generuje zasoby ludzkie które mogą polepszyć status morale. Ilość zasobów ludzkich może zostać zwiększona poprzez baraki, jedynie gdy są włączone, produkcja tak jak konsumpcja jest aktualizowana codziennie.
    Metal (Stal)jest surowcem potrzebnym do budowy ulepszeń i budynków.
    Paliwo (Ropa)jest używane przez większość jednostek mechanicznych takich jak czołgi czy samoloty. Te jednostki zwiększają też konsumpcję paliwa, również jest potrzebne dla niektórych ulepszeń.
    Rzadkie Materiały (Wegiel)są surowcami które są głównie potrzebne do wynajdywania i do nuklearnych jednostek/broni. Reaktory atomowe to jedyne ulepszenia które konsumują rzadkie materiały, ale mogą też zostać wyłączone.
    Pieniądze (kasa, Szmal)są używane do wszystkiego czego budujesz, produkcja jest zwiększana przez prowincje, morale i ulepszenia. Szpiedzy też konsumują pieniądze, ale zużywają je tylko pod koniec dnia.
    Złoto twarda waluta którą kupujesz w sklepie gry(gold) można używać w różnych miejscach bezpośrednio w grze: pozwali Ci na szybsze badania i budowę budynków oraz jednostek, obniżyć morale przeciwnika, podnosić morale Twoich jednostek i dużo więcej. Każda funkcja która pozwala Ci na użycie złota posiada złoty przycisk. Za złoto można kupić nawet zasoby.


    Pustki w surowcach mogą doprowadzić do zmniejszenia morale, a nawet efektywność jednostek kiedy wchodzą w bitwę.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    2

Mar 19th 2017


    Koalicje są podobne do sojuszy, tyle że w koalicjach mogą być tylko aktywni gracze w grze. Dlatego na każdej mapie możesz założyć oddzielną koalicje. Koalicja jest dobrym sposobem do komunikowania się z sojusznikami. W lewym górnym rogu możesz znaleźć przycisk, którym otworzysz menu koalicji.


    Stwórz nową koalicję - Żeby stworzyć koalicję musisz kliknąć na przycisk “Stwórz nową koalicję”. Potem wpisz nazwę koalicji, opis a także załaduj obrazek na flagę. Upewnij się, że wybrana grafika nie jest zbyt duża, w przeciwnym razie nie będziesz mógł jej załadować. Kiedy już stworzysz koalicje, pozostali gracze będą mogli do niej aplikować.


    Należy wypełnić poniższe pola, po wypełnieniu należy kliknąć Utwórz Koalicję


    Dołącz do koalicji - Żeby dołączyć do istniejącej koalicji musisz kliknąć na przycisk informacji i następnie aplikować do niej. Lider koalicji otrzyma Twoje zgłoszenie i zdecyduje o twoim dołączeniu.    Opuść koalicje - Żeby opuścić koalicję wejdź w “Moja Koalicja” i kliknij przycisk “Opuść Koalicję”.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    3

Mar 19th 2017


    Badania odgrywają kluczową rolę w Call of War, nie będziesz mógł produkować jednostek zanim ich nie zbadasz i tym sposobem ich nie odblokujesz.Panel badań znajduje się w górnym lewym rogu, poniżej flagi twojego państwa i obok panelu dyplomacji, ikonka badań przedstawia mikroskop.


    Drzewko technologii zawiera 5 różnych dziedzin: Piechota, Pancerne, Powietrzne, Morskie i Specjalne. Po prawej stronie znajdują się dwie informacje o badaniach: informacja o wymaganych do badań surowcach oraz czasie potrzebnym do zbadania wybranej jednostki. Wybierz jednostkę i naciśnij przycisk “Rozpocznij badania” żeby rozpocząć badanie jednostki. Każde badanie kosztuję ściśle określoną ilość surowców i pieniędzy. Cena zależy od jednostki i jest pokazana w prawym dolnym rogu panelu badań. Badania mogą być przyspieszone przy użyciu złota.


    Klikając na jednostkę, a potem na ikonę literki (i) możesz się dowiedzieć o danych technicznych jednostki. O jej sile wytrzymałości i prędkości z jaką się porusza na danym terenie oraz do jakiej klasy pancerza przynależy itd.


    Jeśli przyjrzysz się uważniej, dojrzysz w prawym dolnym rogu ikonki jednostki kropkę, która może mieć 4 różne kolory. Pomarańczowa / żółta kropka oznacza, że możesz rozpocząć badania. Niebieska znaczy, że badania właśnie trwają, zielona pokazuje badania już przeprowadzone a czerwona oznacza badania, których nie możesz jeszcze przeprowadzić.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    4

Mar 19th 2017    Obok ikony gazety można znaleźć przycisk dyplomacji. Tutaj można sprawdzić informacje o krajach biorących udział w rozgrywce. Można tu dowiedzieć się, które kraje są aktywne, jakie są ich relacje z Tobą, ilość ich punktów zwycięstwa (PZ) oraz ilość kontrolowanych prowincji. Z tego menu można również przejść do sekcji wiadomości i handlu z innymi graczami.
    Właśnie tutaj możesz komunikować się z innymi graczami - zarówno sojusznikami, jak i wrogami. Tutaj też możesz nawiązywać stosunki polityczne oraz dokonywać wymian zasobów, prowincji lub wojska.
    Naciskając przycisk Nowa Wymiana możesz z graczem wymienić się zasobami, relacjami, armią i prowincjami
    Stosunki dyplomatyczne są ważnym aspektem gry. Na każdej mapie masz wybór komu chcesz wypowiedzieć wojnę lub czyim stać się sojusznikiem. Wybory których dokonasz mogą zdecydować, czy dotrwasz do końca rozgrywki, czy nie. Istnieje wiele opcji do wyboru, więc wybieraj rozważnie.Oto 7 relacji, które można mieć z innymi krajami.    Wojna:Ty i kraj wrogi są w stanie wojny. Wszelkie jednostki,które przecinają sobie drogę lub stoją na drodze przejazdu będą walczyć ze sobą. Wszystkie jednostki znajdujące się w zasięgu bombardowania zostaną uszkodzone, a każde przejście do prowincji wroga i dotarcie do kropki (punkt miasta) spowoduje zdobycie tej prowincji. W trakcie wojny jest automatyczne nałożone embargo po obu stronach.
    Embargo:Nie można korzystać z rynku ofert(giełdy) od państwa które nałożyło embargo.
    Rozejm - Gdy gracz wysyła taki sygnał to znaczy że ma dość rozlewu krwi. Znaczy to samo co Pokój.
    Pokój:Rynki są teraz otwarte (bez embarga). Nie masz kary obniżenia morali od bycia w stanie wojny.
    Prawo Swobodnego Przejścia: Umożliwia dostęp do przejazdu przez sprzymierzony kraj bez wypowiedzenia wojny.
    Współdzielenie Mapy(Sojusz na jedną mapę): Wspólna mapa umożliwia swobodne poruszanie się po kraju z którym mamy podpisany pakt i zdolność widzenia jednostek tegoż kraju.
    Współdzielona Misja Wywiadowcza(Sojusz na jedną mapę): Inteligencja cechą dowództwa. Dokładnie jak Mapa (Współdzielenie Mapy), ale pozwala zobaczyć inne mapy,informacje o Budynkach, Budowanych jednostkach lub prowincje udostępnione przez szpiegów wrogiego ci państwa.


    Możesz określić swe relacje także poprzez pierwszą stronę dyplomacji, klikając odpowiednią ikonę przy danym kraju. Po jej kliknięciu otworzy się okno dialogowe, w którym będziesz mógł dokonać zmian swoich relacji z danym państwem. Nie oznacza to że dane państwo automatycznie odpowie tym samym co mu zaoferowałeś. Jednak ta opcja jest bardzo przydatna przy stosunkach z graczami sterowanymi przez komputer (SI/boty). Jeśli zaoferujesz im prawo przejścia, zwykle odpowiedzą tym samym w ciągu 2-3 dni.    Innym sposobem handlowania jest oferowanie relacji w zamian za coś jeszcze innego. To dość proste, kiedy umawiasz się z aktywnymi graczami, natomiast tym sposobem nie możesz handlować z botami.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    5

Mar 19th 2017


    Otwórz gazetę przy użyciu przycisku gazety pod twoim paskiem profilu.Po otwarciu gazety, zobaczysz w nagłówku 4 ważne rzeczy: po lewej na górze nad nagłówkiem ID gry, po prawej na górze datę i aktualny dzień w określonej grze. Po lewej na dole numer strony gazety z opcją przeskakiwania stron, a po prawej na dole opcja "napisz artykuł". Kliknij "napisz artykuł", aby opublikować wiadomość w World Herald. Możesz wybrać tytuł, który pasuje do twoich szokujących sensacji i ich treść.
    Jeśli jednak odnosisz wrażenie, że twój artykuł mógłby popsuć twoje relacje dyplomatyczne, możesz zaznaczyć pole wyboru "Anonimowo”, aby artykuł został opublikowany incognito. W innym wypadku zostanie wysłany jako oficjalny komunikat rządowy twojego kraju. Członkowie Naczelnego Dowództwa mogą też przesłać obrazek.
    "World Herald" będzie informował cię na bieżąco o aktualizacjach gry, ale jest też całkiem przydatnym narzędziem dla przywódców wszystkich państw (czyli graczy): czytaj ostatnie nagłówki i wiadomości propagandowe, żeby być na bieżąco z poczynaniami twoich przyjaciół i wrogów. Możesz też sprawdzić szczegóły dotyczące wojny i ofiar, a także liczby żołnierzy straconej po obu stronach konfliktu.


    Wiadomości ze sztabu    Pierwszą funkcją jest mapa, która zależy od tego, jaką grę wybierzesz. Będzie ona aktualizowana raz dziennie. Przeskoczenie do starszych wydań World Heralda zawsze pokaże mapę taką, jaka była w danym dniu. W taki sposób, można dowiedzieć się o aktualnych wydarzeniach na świecie, na przykład o podbojach innych państw.Czerwone ikonki, wyglądające jak płomienie pokazują, gdzie dzieją się bunty (prowincje poniżej 30% morale) lub prawdopodobnie toczy się wojna.


    Indeks Narodów jest sortowany pod względem punktów zwycięstwa (PZ) - od największej liczby do najmniejszej,    W sekcji „Informacje o grze” można znaleźć cenne informacje, takie jak, ile punktów należy zdobyć, aby wygrać lub ile czasu zostało do następnej zmiany dnia. Jeśli ustawione były jakieś zasady danej mapy, można je właśnie tutaj zobaczyć.    Sekcja „Statystyki” pokazuje (w zależności od dnia) 1 z 4 wskaźników statystycznych gry: kraje o najsilniejszej gospodarce, kraje najbardziej zaawansowane technologicznie, najpotężniejsze armie na świecie, a także najbogatsze narody.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    6

Mar 19th 2017


    W Call of War jest 7 różnych surowców i każdy z nich ma swoje zadanie. Surowce są produkowane i zużywane w czasie gry, ale nie każdy surowiec jest produkowany w danej prowincji i nie każda prowincja może produkować dany surowiec. Pasek surowców pokazuje ile masz surowców i jaka jest ich produkcja na godzinę.    Każda prowincja ma przychód w dolarach i jest on zależny (tak samo jak produkcja surowców) od morale danej prowincji i od tego czy jest ona rozbudowana, czy nie. Dane odnośnie produkcji i konsumpcji są aktualizowane raz na dzień (zmiana dnia). Wartości produkcji i konsumpcji zmieniają się wpływając na ogólną wartość surowców. Jeśli spojrzysz na pasek surowców, zauważysz, że ich wartość stale rośnie/maleje.
    Jeśli najedziesz kursorem na dany surowiec, zobaczysz ile jednostek danego surowca jest produkowane i konsumowane w ciągu dnia.    Jeśli zauważysz, że produkcja któregoś z Twoich surowców jest ujemna, oznacza to, że więcej go zużywasz, niż produkujesz. Możesz temu zapobiec albo poprawić taką sytuację poprzez rozbudowę swoich prowincji i poprzez takie działania jak wyłączanie nieużywanych koszar/baz marynarki wojennej/reaktorów jądrowych.


    Oprócz naturalnego zbierania surowców i handlowania, jest jeszcze Rynek, który jest wspaniałym wyjściem by kupić bądź sprzedać surowce których potrzebujesz/nie potrzebujesz.
    Otwórz Rynek z menu pod belką z surowcami. Możesz sprzedać albo kupić każdy typ surowców. Najważniejszą rzeczą którą musisz mieć jest to @, używany jako iloraz kiedy kalkulujesz cenę surowcu. Na przykład 5000 zboża jest na sprzedaż a ilorazem jest @0.5 w złocie. Cena wynosiłaby 2500g. [5000*0.5 wynosi 2500].
    Masz przewagę na rynku przy kupowaniu surowców za niską cenę i sprzedawania jej za wyższą cenę. Embargo na inne państwa bądź bycie z nimi w stanie wojnie, zapobiegnie im kupowaniu z twoich ofert, albo ty zapobiegniesz kupowaniu od nich.    Najlepsze oferty: Pokazują najlepsze oferty w sprzedawaniu/kupowaniu
    Wszystkie oferty: Pokazują każdą ofertę dostępną dla Ciebie do wybrania.
    Moje wymiany: Pokazują twoją aktualną ofertę sprzedaży. Pokazuje również co sprzedałeś/kupiłeś z rynku
    Możesz kupić albo sprzedać każdy surowiec oprócz zasobów ludzkich, no chyba że wydasz złoto na to.    Jeśli klikniesz na to raz, zabierze ci to złoto i automatycznie da ci twoje surowce.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    7

Mar 25th 2017+1

    Po prawej stronie znajduje się rozwijalna Lista Prowincji gdzie można przeprowadzić budowę Budynków lub klikając na prowincję w której chcemy wybudować budynek.
    Przycisk “Budowa” otwiera menu do tworzenia budynków, a “Produkcja” pozwala tworzyć jednostki. “Szpiedzy” pokazuje liczbę aktywnych szpiegów i pozwala ich rekrutować bądź zwolnić. Ostatnia opcja po prawej stronie, czyli “Punkt zbiorczy” (dla członków Naczelnego Dowództwa) może być użyta w celu ustawienia punktu zbioru wytworzonych jednostek. W obcym kraju zobaczysz władcę danego terenu oraz jego stosunek do Ciebie (pokój czy wojna)    W tym panelu jest 6 zakładek.W tym panelu przeprowadzisz budowę budynków oraz budowę jednostek

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

Nandorot7 likes this.

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    8

Apr 1st 2017


    Szpiegostwo daje Ci możliwość szpiegowania innych krajów i chronienia własnych terytoriów przed szpiegami. Pasek szpiegostwa jest pionowy i znajduje się z lewej strony ekranu.

    Wybierz prowincję, w której chcesz umieścić szpiega i zdecyduj, czy ma to być Wywiad, Sabotaż ekonomiczny czy też Sabotaż militarny. Rekrutacja nowego szpiega kosztuje 15000$.
    Wybierz prowincję, którą chcesz chronić i przypisać jej agenta Kontrwywiadu. Szpiedzy wykonają swoją akcję raz dziennie i otrzymają wynagrodzenie raz dziennie. Mogą też zostać schwytani. Nie ma limitu ilości szpiegów, których możesz wysłać do danej prowincji. Różni szpiedzy wykonują różne akcje:


    Kontrwywiad odkrycie i zlikwidowanie wrogich szpiegów na danym terytorium.


    Wywiad gromadzenie informacji o relacjach dyplomatycznych.


    Sabotaż ekonomiczny psują morale i niszczą surowce w prowincji, w której zostali umieszczeni.


    Sabotaż militarny próbują ingerować w produkcję i infrastrukturę wroga.
    Można również szpiegować za pomocą złotych funkcji:

    Ujawnij Armię - ujawnia armię w prowincji i przyległych prowincjach
    Informację o Kraju - ujawnia zasoby gracza, jego stosunki dyplomatyczne, korespondencje, ustawienie szpiegów oraz aktualną produkcję
    Obniż Morale - obniża morale o 10% w danej prowincji
    Zniszcz Surowce - zniszczy pewną część dziennej produkcji surowców
    Zniszcz Ulepszenie - uszkadza budynki w danej prowincji
    Ujawnij Wszystkie Armie - ujawnione zostaną wszystkie armie danego kraju

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    9

Apr 1st 2017


    Marsz: przesuwa jednostkę do wybranego punktu.
    Atak: Wybierz jednostkę i daj jej rozkaz ataku lub po prostu przeciągnij je do prowincji lub jednostki, którą chcesz zaatakować. Jeśli jednostka garnizonu przecina ścieżkę wrogiej armii lub gdy jej droga przechodzi przez główne miasto wroga, bitwa się rozpocznie Jeśli twoja armia wygra walkę, pozostałe oddziały wykonają uprzednio podane polecenie i rozpoczną przenoszenie do pierwotnego kierunku. Jeżeli ty i twój sojusznik zaatakujecie prowincje, armia która nie dostanie się pierwsza na pole bitwy rezygnuje z ataku.
    Podział: dzieli twoją armię.
    Dodaj cel: daje możliwość dodania kolejnego celu.
    Opóźnienie: opóźnia ruch jednostki i sprawia że osiągną swój cel w określonym czasie. Wybieranie wielu armii pozwoli im osiągnąć cel w tym samym czasie.
    Marsz forsowny: zwiększa prędkość marszu o 50%, ale powoduje utratę 5% morale na godzinę.
    Zatrzymaj: po kliknięciu, jednostki się zatrzymują, samoloty z patrolu i z ataku wracają na lotnisko.

SYSTEM WALKI
Jeśli zawiodła dyplomacja i nie ma szans na pokojowy sojusz, musisz przemieścić swoje wojska, aby uniknąć konfliktu zbrojnego.
Działania wojenne
Większość ataków ma miejsce automatycznie: Jeśli ścieżka Twojej armii skrzyżuje się ze ścieżką ruchu wrogiej armii lub gdy Twoja ścieżka przebiega przez centrum wrogiej prowincji, rozpocznie się walka. Jeśli Twoje wojska wygrają bitwę, pozostałe przy życiu jednostki wykonają wcześniej dany im rozkaz i dokończą przemieszczanie się do miejsca przeznaczenia. Artyleria również posiada opcję automatycznego bombardowania: Bezczynne jednostki ostrzeliwujące na dystans rozpoczną atakowanie najbliższego wroga. Zazwyczaj lepiej jest pozwolić, aby same wybrały cel niż siłą ustawiać im cel.
Nawet piechota ma zasięg ataku. Zdarza się, że Twoje wojska zaczną walkę, zanim osiągną cel. W tym przypadku walka zakończy się zanim armia osiągnie swój cel.
W niektórych przypadkach dana prowincja jest atakowana przez więcej niż jeden kraj. Jeśli Twój sojusznik zdobędzie ją przed Tobą, Twoje jednostki będą kontynuowały walkę z prowincją, co spowoduje wojnę między Wami. Z tego powodu nie powinno się atakować prowincji, tylko jednostki w niej stacjonujące. Można to zrobić poprzez kliknięcie na tę armię, w czasie wydawania rozkazu ataku, a jeśli armie wrogie nie są widoczne, należy oznaczyć flagę, która wskazuje prowincję.

Działania okołowojenne
Gdy Twoje jednostki maszerują przez terytorium innego kraju i napotkają na wojska tego kraju, rozpoczną wojnę. Dzieje się to jeśli relacje dyplomatyczne są ustawione na “wojna”, “embargo”, “rozejm” i “pokój”. Pokój oznacza tylko tyle, że wojska nie zaczną się wzajemnie atakować, jeśli będą w zasięgu ostrzału dystansowego (artyleria, działa kolejowe, okręty wojenne, samoloty na patrolu). Jedyny przypadek, gdy nie wybuchnie wojna, to krzyżowanie się dróg na terytoriach międzynarodowych np. morskich.
Państwa mające prawo przemarszu, współdzieloną mapę lub współdzielą misję wywiadowczą, mogą się “spotykać” wszędzie i nie dojdzie do walki.
Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    10

Apr 1st 2017    Złoto jest walutą premium w Call of War, może być użyte do otrzymania różnych specjalnych korzyści. Możesz również grać bardzo dobrze bez złota, ale użycie złota w operacji może decydować o zwycięstwie.
    Kontem premium jest nazywane Naczelne Dowództwo. Jako członek dowództwa możesz użyć różnych funkcji, które nie są dostępne dla innych graczy, w szczególności dla tych którzy pomagają innym graczom gdy nie są aktywni. By to zrobić otrzymasz spośród wielu funkcji lepsze możliwości z kooperacji z innymi graczami i więcej kontroli nad twoimi jednostkami i produkcją.


    Kilka cech premium to:

    - Darmowe złote rundy
    - Punkty Zbiorcze
    - Kolejka Budowania
    - Zaawansowana kontrola strzelania
    - Wspólny Wywiad
    - Wrzucanie zdjęć do gazety


    Złota można używać w różnych miejscach bezpośrednio w grze: pozwala Ci ono szybciej badać i konstruować, obniżać morale przeciwnika, podnosić morale Twoich jednostek poprzez akcje propagandowe i dużo więcej. Każda funkcja która pozwala Ci na użycie złota posiada złoty przycisk. Za złoto można kupić nawet zasoby. Poniższy przykład pokazuje możliwość przyspieszenia badań:
Uzupełnianie Armii

    Jeśli twoje oddziały powrócą z wojny, maszerowały przez dłuższy czas na obcej ziemi lub są osłabione wymuszonym marszem, masz możliwość zwiększyć ich morale wysyłając im posiłki. Koszt bazuje na całkowitej sile armii, im wyższa siła, tym bardziej kosztowne jest uzupełnienie. Dlatego uzupełnienie w jednostce mechanicznej jest bardziej kosztowne niż w jednostce piechoty, jako że mają większą siłę ataku. Zwiększenie morale można odnaleźć w okienku informacji o armii, obok informacji o morale. Jeśli przesuniesz swoją myszkę nad przycisk, pokaże się koszt obliczony dla wybranej przez Ciebie armii.

Przyspieszanie budowy

    Kiedy budujesz budynek w prowincji, możesz redukować czas konstrukcji o 12 godzin. Opcja ta jest dostępna w rzeczonej prowincji, pod przyciskiem przyspieszenia budowy w oknie informacji o prowincji albo poprzez kliknięcie na ikonkę budynku który jest aktualnie w trakcie budowy, która zabierze cię do menu budowy, gdzie również możesz przyspieszyć budowę o 12 godzin za nie więcej niż 850 złota.

Przyspieszenie produkcji

    Tak samo jak skracanie czasu budowy, możliwe jest przyspieszenie produkcji jednostek za tą samą sumę 850 złota o 12 godzin. Jest to możliwe do wykonania w prowincji w której odbywa się produkcja, poprzez przycisk przyspieszenia konstrukcji w okienku informacji, albo poprzez kliknięcie na ikonkę jednostki który jest aktualnie w trakcie produkcji, która zabierze cię do menu produkcji.

Misje Szpiegowskie

    W kwaterach głównych wywiadu znajdziesz dodatki do zwykłych misji szpiegowskich a także możliwość zaangażowania mistrza szpiegów. Te misje nie wymagają od Ciebie rekrutacji szpiega, a raport otrzymasz od razu. Czas oczekiwania podczas samotnej pracy każdej nocy, a także łączonych raportów nie jest uwzględniony.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    11

Apr 1st 2017


    Zrzuty zaopatrzenia są częścią nowej funkcji w grze. We wrogiej lub neutralnej prowincji zrzucana jest skrzynia z zaopatrzeniem. Nie będą się one pojawiać w prowincji sojusznika.Skrzynki pojawiają się tylko na mapie dla 22, 100 graczy oraz na Pacyfiku. Podczas tworzenia nowej rozgrywki możesz włączyć i wyłączyć tę opcję.    Masz określoną ilość czasu by zająć prowincje i zebrać skrzynkę z zaopatrzeniem.
    W prawym górnym rogu pokazuje się ikona z zegarem odliczającym czas do zniknięcia skrzynki.
    Skrzynka zapewni Ci surowce oraz plany.
    Zebranie odpowiedniej ilości planów odblokuje ulepszony typ jednostki w badaniach.


    Progres w odblokowywaniu planów jest widoczny w profilu użytkownika.
    Ilość potrzebnych planów jest różna w zależności od jednostki. Słabsze jednostki są łatwiejsze do uzyskania, silniejsze potrzebują więcej planów.Kiedy zbierzesz odpowiednią ilość planów możesz badać ulepszone jednostki. Jest to jednak możliwe dopiero w późnym okresie gry. Nowe jednostki są całkiem silne, więc mogą okazać się cennym nabytkiem w późnym okresie rozgrywki.

Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    12

Apr 1st 2017


    Każde państwo zaczyna grę z określoną liczbą prowincji, które produkują poszczególne surowce bądź dają tylko dochód z podatków i zasoby ludzkie. Pieniądze i zasoby ludzkie produkowane są wszędzie - w każdej prowincji. Poza tym prowincje różnią się liczbą Punktów Zwycięstwa, które otrzymujesz zdobywając je, niektóre z nich nie dają Ci żadnych punktów zwycięstwa. Gdy klikniesz na prowincję, będziesz mógł zobaczyć dzienną produkcję populacji (pokazuje dochód z podatków oraz przyrost zasobów ludzkich). Klikając “i” obok wydajności na dzień możesz zobaczyć produkcję surowców, a jeśli nie są żadne produkowane to zobaczysz dzienne zużycie i zaludnienie prowincji.MORALE

    Mając niskie Morale w prowincji, masz ryzyko wystąpienia rebelii - taka prowincja może zostać częścią innego kraju. Dzienna konsumpcja jest bardzo ważna - brak jej zapewnienia prowadzi do spadku morale. Brak jedzenia/ropy oraz wypowiedziane wojny wielu krajom spowodują spadek morale. By podnieść Morale w prowincji możesz użyć złota lub zapewnić dzienne zapotrzebowanie, dzięki któremu morale będzie powoli wzrastać podczas zmiany dnia. Budowanie fortyfikacji oraz stolicy blisko prowincji może pomóc.


    W prawej górnej części menu prowincji możesz zobaczyć informacje o danej prowincji. Okupowane prowincje mają zaniżoną wartość produkcji o -75%. Mają one zacieniowane tło. Możesz również sprawdzić flagę po lewej stronie od “Prowincja główna” i sprawdzić kto ją kontroluje.


    Gwiazda i jej wartość obok typu prowincji oznacza ilość Punktów Zwycięstwa. Tego potrzebujesz w każdej grze, osiągnąć wymaganą ilość Punktów Zwycięstwa by wygrać grę. Każda prowincja posiada własną liczbę. Na końcu gry, wszyscy aktywni gracze otrzymują Złoto za Punkty Zwycięstwa.


    Obrazek w prawym górnym rogu (w tym przypadku drzewo) pokazuje, jaki teren ma dana prowincja. Teren jest kluczowym czynnikiem który może wpłynąć na wynik bitwy.    Każdy typ terenu na własne przeznaczenie:
        Równiny - Zmotoryzowane jednostki są szybsze na równinach. Czołgi mogą być na nich bardziej zwrotne dzięki czemu zyskują więcej ataku. Zmotoryzowane oddziały pancerne również zyskują +50% wartości ataku.
        Wzgórza - Urozmaicona rzeźba terenu w której piechota oraz zmechanizowane jednostki mogą być wykorzystane na ich korzyść. Milicja zyskuje +75% wartości ataku.
        Góry – Trudne warunki w górach redukują prędkość poruszania się i siłę wszystkich jednostek. Jedynie komandosi są specjalnie wyszkoleni do działań w tych warunkach (zyskują +100% wartości ataku). Zmotoryzowane/opancerzone jednostki otrzymują -25% wartości ataku.
        Miasta - Czołgi są łatwym celem dla piechoty w walkach miejskich. Wszystkie zmotoryzowane/opancerzone jednostki otrzymują -50% wartości ataku, dodatkowo czołgi mają tylko połowę swojej maksymalnej ilości zdrowia.


Decydując się na Sojusz - Koalicję, masz zobowiązania. Grać z Honorem i do końca. W ramię, w ramię z sojusznikami nawet gdy sojusz przegrywa.!!! IwanGrozny1968

IwanGrozny1968

PL Moderator

Likes Received
    186
Points
    623
Posty
    432

    13

Apr 1st 2017

    W Call of War masz do wyboru 34 rodzaje różnych jednostek z 5 różnych typów: Piechoty, Pancernych, Powietrznych, Morskich oraz Specjalnych. Każda z tych jednostek oferuje unikalne cechy jak prędkość na różnych terytoriach i siła czy słabość w walce z innymi typami. Jednostki muszą być zbadane oraz wymagają one odpowiednich budynków. Bez tego, nie będziesz mógł ich produkować. Z poziomu Przycisku informacji (i) dowiesz się więcej o specyfikacjach jednostki.OGÓLNE

    Każda jednostka wymaga pewnych środków na codzienne utrzymanie. niedobór obniży ich morale. Wybór jednostki pokazuje ci ich morale oraz pozycje. jeżeli jednostka jest w ruchu, to pokaże prowincję, do której zmierza, czas podróży oraz godzinę dotarcia.


    Aby podnieść ich morale można użyć złota lub trzymać je poza walką w jednej ze swoich prowincji. Można określić nazwę dla niektórych jednostek (pancerników i bombowców atomowych) - aby wyświetlić nazwę, należy ją zaznaczyć, a następnie kliknąć na obraz jednostki.


    Tutaj można uzyskać dostęp do bardzo przydatnych informacji, takich jak: uszkodzenia wroga (HP), kondycja, stan sprawności oparty na uszkodzeniach, batalion jednostki do której należy, i numer jednostki. Atrybuty jednostki mogą zostać sprawdzone tuż pod informacją jednostki.EFEKTYWNOŚĆ JEDNOSTEK W ZALEŻNOŚCI OD STANU

    Efektywność obrażeń jest większa gdy jednostki atakują razem.


    Inne jednostki (tego samego typu) sprawiają, że efekt obrażeń spada, czyli że nie walczą z pełną siłą. Większe grupy, choć mogą przyjąć więcej obrażeń, mają też mniejszą efektywność ataku na jednostkę. Więc znalezienie równowagi między nimi jest ważne podczas swoich podbojów.


Siema ja jestem Irsapel i zarządzam tym forum. Powstało ono dla członków sojuszu Federacja i omawiamy tutaj taktyki na grę call of war i innych pierdołach nie związanych bezpośrednio z grą. Masz pytanie pisz do mnie.

Offline

#2 2018-01-30 19:58:25

JRK565II
Moderator bezfunkcyjny :)
Windows VistaFirefox 52.0

Odp: Poradnik do Call of war [ autostwa IwanGrozny1968]

[dblpt]) Dodatkowo jeśli ma się swoje sposoby można je tutaj podać [dblpt])


Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana , a kto się leni ten jest gruby ...

Offline

#3 2018-01-30 20:07:04

Irsapel
Administrator
WindowsFirefox 58.0

Odp: Poradnik do Call of war [ autostwa IwanGrozny1968]

Widzę ze masz dryg do odpowiadania. Jak coś to może daj jakiegoś avatara sobie . Ale takiego by nie wchodził na widok tego co piszesz


Siema ja jestem Irsapel i zarządzam tym forum. Powstało ono dla członków sojuszu Federacja i omawiamy tutaj taktyki na grę call of war i innych pierdołach nie związanych bezpośrednio z grą. Masz pytanie pisz do mnie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
dzikiepola - mojekrolestwo - gohaz - skyworld - sciaga